Системи передачі даних

Обладнання
Роботи
Системи передачі даних

Наші роботи по будівництву систем радіомереж передачі даних   відрізняються скрупульозністю опрацювання технічних рішень, високою якістю обладнання, що постачається і мінімальними термінами реалізації проектів

РОЗПОДІЛЬЧІ РАДІОМЕРЕЖИ ТЕЛЕМЕТРІЇ В АСУ ТП

Пошук оптимального рішення при організації автоматизованих комплексів на великих територіях призводить до цілого комплексу проблем, одна з яких – організація надійного зв’язку між віддаленими об’єктами і пунктами збору та аналізу інформації. Це завдання на території нашої країни знаходить свої, іноді не до кінця зрозумілі за кордоном відтінки. Кліматичні умови, масштабність, великі відстані і людський фактор сплелися тут в один вузол суперечливих вимог. Не секрет, що проводні лінії зв’язку найбільш надійні, але при побудові протяжних каналів передачі інформації можуть стати нерентабельними. Крім того з жалем доводиться визнати факт, що як показала практика, в густозаселених районах нерідкі випадки вандалізму з боку «мисливців за міддю», що руйнують дорогі комунікації. Тому при побудові розподілених мереж телеметрії та управління радіозв’язок часто виявляється єдино прийнятним рішенням.

Радіомережі передачі даних – остання миля цивілізації

Радіомодеми – це окремий клас пристроїв, призначених для передачі даних по радіоканалу. Як і звичайні провідні модеми, радіомодеми працюють в асинхронному або синхронному режимах, можуть бути оснащені послідовним інтерфейсом (RS-232, V.35, RS-485, EIA-530). Радіомодеми підключаються до мосту, маршрутизатора, мультиплексору (для передачі даних, голосу, відеозображення в одному цифровому потоці) і виконують функцію виділеної цифрової лінії високої якості. Вузькополосні радіомодеми працюють на швидкостях до 19.2 Кбіт / с на відстані до 50 км. Деякі моделі розраховані на роботу в режимі «точка – многоточка» або «зірка», що дає можливість відразу декільком абонентам обмінюватися даними з базовою станцією.

Вузькополосні пристрої випромінюють в ефір сигнал з шириною спектра 15-300 кГц. Ширина випромінюваного спектра пропорційна швидкості передачі інформації. Головний недолік ускополосних радіопристроїв – низька перешкодозахищеність і швидкість передачі даних. Більшість вузькосмугових радіомодемів побудовано на базі стандартних радіостанцій UHF / SHF діапазонів частот, оснащених пакетними контролерами і працює в діапазоні від 150 до 800 МГц. До переваг варто віднести відносну дешевизну і високу дальність зв’язку, слабо залежить від наявності прямої видимості.

Радіоустаткування передачі даних з кроком сітки частот не більше 25 кГц використовуються при побудові мереж збору даних з додатками, що не вимагають обміну великими обсягами інформації, але критичними до оперативності її доставки.

Радіозасоби служать для створення надійного транспортного середовища при організації: автоматизованих систем управління технологічними процесами (АСУ ТП), автоматизованих систем комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ), автоматизованих систем в ЖКГ, систем визначення місцезнаходження рухомих об’єктів і т.д.