Обладнання стандарту DMR

Обладнання

Ціни на обладнання

Завантаження:

Презентація продуктів HYTERA En
Портфоліо обладнання HYTERA En
Радіостанції серії PD355 / PD365 / PD375
Радіостанції серії PD405 / PD415 / PD485
Радіостанції серії PD505 / PD565
Радіостанції серії PD605 / PD655 / PD685
Радіостанції серії PD705 / PD755 / PD785
Радіостанції серії PD985
Радіостанції серії X1e
Радіостанції серії X1p
Радіостанції серії BD305 / BD355
Радіостанції серії BD505 / BD555
Радіостанції серії MD615 / MD655
Радіостанції серії MD785
Радиостанции LTE
Ретранслятори HYTERA
Ретранслятор RD625
Ретранслятор RD965
Ретранслятор RD985
Радіосистема DS6210
Радіосистема DS6211
Радіосистема DS6310
Радіосистема DS6500
Радіосистема XPT
Диспетчер SmartDispatch
Диспетчер SmartOne Dispatch
Система Patrol

Обладнання стандарту  DMR

HYTERA

ПРО СТАНДАРТ DMR

Відносно недавно професійне середовище зазнало змін в результаті яких старі операційні моделі стали непридатні по ряду причин. Це означало що вимоги, які пред’являються до сервісів, що надаються обладнанням професійного радіозв’язку зростали, і традиційні аналогові сервіси перестали в повному обсязі задовольняти користувачів. У зв’язку з цим виникла необхідність створення технології професійного радіозв’язку, яка б підтримувала основні і розширені сервіси і задовольняла поточним і майбутнім потребам користувачів.

Digital Mobile Radio (DMR) являє собою стандарт цифрового радіозв’язку, створений для користувачів професійного мобільного радіозв’язку (PMR), розроблений Європейським інститутом телекомунікаційних стандартів (ETSI), і вперше ратифікований в 2005 році.

Стандарт призначений для роботи в рамках існуючої сітки частот 12,5 кГц, використовуваної в ліцензованих смугах частот наземного рухомого радіозв’язку в усьому світі, і для задоволення майбутніх нормативних вимог до каналів, еквівалентним 6,25 кГц. Основним завданням стандарту є визначення доступних цифрових систем з низькою складністю.

Стандарт DMR забезпечує широкий спектр сервісів, що включають в себе:

 • індивідуальний виклик;
 • груповий виклик;
 • груповий виклик по всій мережі;
 • передача даних:
 • статусні і короткі повідомлення;
 • GPS позиціонування;
 • програмування абонентських терміналів радіопослуга (OTAP);
 • телеметрія і т.д.
 • пріоритизація викликів;
 • віддалений контроль;
 • поліпшена реалізація режиму «hands-free»;
 • обробка екстрених викликів;
 • шифрування і аутентифікація;
 • ефективне управління енергоспоживанням.

Сьогодні, продукти, створені за його специфікаціям, продаються у всіх регіонах світу.

Технічні особливості стандарту:

 • технологія двох-слотового TDMA;
 • 4-х рівнева модуляція FSK;
 • метод прямої корекції помилок (FEC).

Стандарт поділяється на три рівні.
DMR Tier I: включає в себе неліцензованому радіостанції з вихідною потужністю не більше 0,5 Вт для вільного використання в діапазоні 446 МГц на обмеженій кількості каналів без ретрансляторів, інтерфейсів в зовнішні мережі і зовнішніх антен. Основна область їх застосування – це приватне використання або сфери комерційної діяльності, де не потрібно великої зони радіопокриття і розширеного функціоналу.

DMR Tier II: включає в себе професійні конвенційні системи радіозв’язку, мобільні і портативні радіостанції, що працюють в ліцензованих діапазонах частот 66 – 960 МГц. Стандарт ETSI DMR Tier II орієнтований на користувачів, які потребують ефективному використанні радіочастот, розширених можливостях голосового зв’язку і інтегрованих послуг передачі даних в ліцензованих діапазонах частот для потужних комунікаційних систем. Стандарт ETSI DMR Tier II описує 2-слотовий режим TDMA (множинний доступ з поділом за часом) в одному радіоканалі шириною 12,5 кГц.

DMR Tier III: включає в себе професійні транкінгові системи радіозв’язку, що працюють в ліцензованих діапазонах частот 66-960 МГц. Стандарт ETSI DMR Tier III описує 2-слотовий режим TDMA (множинний доступ з поділом за часом) в одному радіоканалі шириною 12,5 кГц. Системи Tier III підтримують голосові виклики, передачу статусних і коротких текстових повідомлень, а також пакетну передачу даних в різних форматах, включаючи підтримку протоколів IPv4 та IPv6.

ПЕРЕВАГИ DMR

Подвоєння ємності в існуючій ліцензованої частотної сітці каналів 12,5 кГц: одним з основних переваг DMR є те, що він дозволяє на одній несучій з шириною каналу 12,5 кГц підтримувати два одночасних і незалежних дзвінка. Це досягається за рахунок використання технології TDMA (Time Division Multiple Access – множетсвенний доступ з тимчасовим поділом каналів). Технологія TDMA зберігає ширину каналу 12.5 кГц і ділить його на два тимчасові інтервали (тайм-слота), де кожен з них діє як окремий логічний канал зв’язку. На малюнку 1 Радіо 1 і 3 використовують тайм-слот 1, а Радіо 2 і 4 – тайм-слот 2.

Мал. 1. TDMA структура стандарту DMR.
Ефективне використання інфраструктурного обладнання: Ще однією перевагою TDMA-підходу в стандарті DMR є те, що ви отримуєте два логічних каналу зв’язку на одному ретрансляторі, однієї антени і простому Дуплексер. У порівнянні з рішенням FDMA, двох-слотовий TDMA дозволяє досягти спектральної ефективності 6,25 кГц при мінімальних інвестиціях в ретранслятори і комбайнери. Необхідне обладнання для простої системи для обох технологій показано на малюнку 2.
Мал. 2. Обладнання для двоканальних FDMA і TDMA систем.
Збільшення терміну служби акумулятора і велика енергоефективність: Час автономної роботи є однією з найпроблемніших характеристик мобільних пристроїв. Використання технології двох-слотового TDMA дозволяє оптимізувати енергоспоживання абонентського терміналу: індивідуальний виклик використовує тільки один з двох тайм-слотів в радіоінтерфейсу, отже, в невикористаний часовий інтервал передавач знаходиться в режимі очікування, що дозволяє знизити енергоспоживання на 40% в порівнянні з аналоговими абонентськими терміналами . Цифрові пристрої DMR в своєму арсеналі також мають режим «сну» і технології управління енергоспоживанням, що ще більше збільшує термін автономної роботи і служби акумуляторів.
Мал. 3. Збільшення терміну служби акумулятора і велика енергоефективність
Простота використання і створення додатків: стандарт DMR дає можливість легкої інтеграції додатків в систему і абонентські термінали, наприклад, обмін текстовими і статусними повідомленнями, GPS позиціонування, телеметрія і т.д. Підтримка передачі IP радіосервіс спрощує процес розробки стандартних додатків. У світі, який все більше потребує сервісах передачі даних крім голосових сервісів, це є безперечною перевагою і причиною переходу на цифрові системи радіозв’язку.
Гнучкість системи при одночасному використанні 2-х тайм-слотів: при використанні одного тайм-слота для передачі голосової інформації, другий тайм-слот може бути використаний для передачі даних: текстових і статусних повідомлень, даних про місцезнаходження і т.д., що дозволяє диспетчеру крім голосових команд, здійснювати передачу даних для більш ефективного управління.
Розширені функції контролю:
Стандарт DMR дозволяє використовувати другий тайм-слот для реверсивного каналу сигналізації за яким надсилаються команди управління в той час, поки перший тайм-слот зайнятий голосовим викликом. Це дозволяє управляти пріоритетами викликів, контролювати передає абонентський термінал або забезпечити перевагу екстреного виклику.
Чудова якість аудіо:
Стандарт DMR надає вдосконалені технології шумозаглушення і зберігає прийнятну якість звуку на більшій відстані, ніж аналогові системи зв’язку. Однією з причин цього є використання кодеків з прямою корекцією помилок (FEC) і циклічним надлишковим кодом (CRC), що дозволяє приймаючому абонентському терміналу виявляти і виправляти помилки, що виникли при передачі. Стандарт DMR визначає 14 кодеків для різних типів інформації, що передається. Завдяки використанню кодеків і інших технологій, процес цифрової обробки дозволяє відсікти шум і відновити сигнал, пошкоджений в процесі передачі.
Мал. 4. Порівняння якості аудіосигналу в цифрових і аналогових системах.
Конфіденційність зв’язку:
Навіть без прийняття спеціальних заходів щодо забезпечення конфіденційності зв’язку цифрові системи забезпечують високий рівень захисту переговорів (аналогові сканери не можуть бути використані для прослуховування переговорів в системах цифрового радіозв’язку). Використання аутентифікації і шифрування в мережах DMR дозволяє виключити несанкціонований доступ до системи і забезпечує захист від «двійників». Також можливе використання наскрізного шифрування (E2EE) за допомогою призначених для користувача алгоритмів закриття мовлення.

ПЕРЕВАГИ HYTERA

Сумісність з аналоговим обладнанням:

Ретранслятори і DMR термінали Hytera підтримують як цифровий, так і аналоговий режим роботи в залежності від сигналу. Ви можете не турбуватися про сумісність існуючого парку аналогового абонентського обладнання з новою інфраструктурою і робити міграцію на цифрові системи радіозв’язку без істотних фінансових інвестицій.

Мал. 1. Робота в аналоговому і цифровому режимах абонентських терміналів.

Мал. 2. Можливість поступової міграції на цифрові системи радіозв’язку.
Інноваційна технологія Hytera: Псевдотранк (Pseudo Trunk): Hytera використовує запатентовану технологію псевдотранка. Завдяки їй при здійсненні нового групового виклику задіюється вільний тайм-слот в радіоінтерфейсу, що дозволяє більш ефективно використовувати канал зв’язку і не закріплювати за групою абонентів певний тайм-слот.
Мал. 3. Порівняння звичайного режиму і режиму псевдотранка.
Надійність і зносостійкість абонентського обладнання:
Все абонентське обладнання Hytera проходить тривалі випробування на захист від проникнення твердих предметів і води, вибростойкость і ударостійкість відповідно до міжнародних стандартів.
 • Міжнародні стандарти:
 • CE, FCC, GB, IC
 • Стандарт IEC 60529 (ГОСТ 14254-96): IP54 / IP67
 • Військовий стандарт: MIL-810C / D / E / F / G

Мал. 4. Стресове тестування обладнання.
Багаторівневе резервування модулів інфраструктурного обладнання системи:
Всі ключові модулі інфраструктурного обладнання Hytera мають резерв, що дозволяє позбутися від єдиної точки відмови і значно підвищити надійність всієї системи. Наприклад, для транкінгового мережі Hytera (DMR Tier III) доступні такі рівні резервування:
 • резервування центру комутації (локальне або географічно рознесене);
 • резервування блоку живлення базової станції;
 • резервування контрольного каналу;
 • резервування контролера базової станції.
 • Багаторівневий автономний режим роботи інфраструктурного обладнання системи (режим «Fallback»):

Багаторівневий режим «fallback» дозволяє інфраструктурного обладнання надавати абоненту максимальний набір сервісів при позаштатних ситуаціях (пропажа каналу зв’язку між елементами мережі, вихід з ладу контролера базової станції і т.д.) . Наприклад, для транкінгового мережі Hytera (DMR Tier III) доступні такі рівні режиму «fallback»:

 • автономна робота в режимі одиничного центру комутації (при пропажі каналу зв’язку між центрами комутації);
 • автономна робота в режимі одиничної базової станції (при пропажі каналу зв’язку між центром комутації та базовою станцією);
 • автономна робота в режимі конвенційного ретранслятора (при виході з ладу контролера базової станції).

Абонентське обладнання ATEX і IS: Лінійка абонентських терміналів Hytera включає в себе вибухозахищені і іскробезпечні радіостанції, які мають російські, європейські та американські сертифікати і відповідають міжнародним стандартам.